top of page
  • Yazarın fotoğrafıMüleyke Akkaya

Şimdi Kendine ve Yanındakine İzin Ver

Güncelleme tarihi: 26 Oca 2021

İnsanın duygusal olarak bi şeyleri atlatması için süre vermek(ne kadar uçlarda olursa olsun) en doğrusu sanırım. Çünkü o süreç içersindeyken eleştirel olmak; Kişinin yaşadıklarını sorgulamasına ve o sürecin uzamasına neden oluyor.

İnsanlar en yakınlarını her zaman güçlü görmek isterler. Belki de o yüzden sevdiklerimize zaman vermekte daha çok zorlanıyoruz. Bu acıyı bu sıkıntıyı yaşamasın, yaşasa da bir an önce atlatsın diyoruz.

Aslında hepimiz biliyoruz hayatın her noktasında aynı hissedemeyeceğimizi bazen üzgün, depresif, kırgın, alıngan, mutsuz olabiliriz biz olabildiğimiz gibi, en yakınımızda bunu yaşayabilir.

O an yaşadığımız/yaşadığı duyguya izin vermek, sen güçlüsün demek yerine, bırak mutsuz ol, şimdi mutsuz olma zamanı diyebilmek gerekiyor.

Çünkü bastırılan anında yaşanmayan duygular bize bir şekilde dönüş yapacaktır. Bu bazen fiziksel olarak bazen de ruhsal olarak çıkıyor karşımıza baş ağrısı, cilt bozukluğu, yemek bozukluğu, hatta kas ağrıları, terleme, titreme gibi bir çok fiziksel belirtiler gösterebiliyoruz. Vücudumuzun, beynimizin hissettiği farkında olduğu o duygusal gerilimi bi yerden çıkarması gerekiyor ve çıkarıyor aslında.


Yani şimdi kendinize/yanınızdakine izin verin ve hangi durum/duygu


içerisindeyse bırakın onu yaşayın/yaşasın bir süre.MÜLEYKE AKKAYA


14 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page